Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Warsztaty taneczne - high heels

Utworzono dnia 07.02.2022

W minioną niedzielę 6 lutego mieliśmy przyjemność brać udział w wyjątkowych warsztatach tanecznych- high heels. Poprowadził je absolutny perekursor tej techniki w Polsce Patryk Rożniecki. Poza dobrą zabawą, był to również bardzo pouczający czas. Klimat wydarzenia, emocje, nastrojowa muzyka i piękna choreografia to kluczowe części tego spotkania. Niewątpliwie dla nas wszystkich dużą wartością była część techniczna, przekazana przez Patryka, zwrócenie uwagi na niezbędne detale, małe szczegóły, które pomagają nam wydobyć z siebie kobiecość. Był to warsztat bycia sobą i samoakceptacji, poznania  swoich atrybutów i wykorzystania ich, a trener Patryk totalnie zahipnotyzował nas swoją osobowością sceniczną. Kogo z nami nie było, niech żałuje :)

VII Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego

Utworzono dnia 01.02.2022

W sobotę 29 stycznia 2022 roku, 159 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego uczczono Marszem, którego organizatorami były władze samorządowe gminy Rytwiany oraz Miasta i Gminy Staszów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i starosta staszowski Józef Żółciak.16-kilometrową wędrówkę rozpoczęto jak co roku z Pałacu „Dzięki” w Wiązownicy Kolonii.

Na miejscu organizatorzy wydarzenia powitali przybyłych gości, podziękowali im za obecność oraz życzyli piechurom szczęśliwej i bezpiecznej dalszej drogi. Wśród obecnych byli między innymi: Wójt Gminy Rytwiany pan Grzegorz Forkasiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów pan Leszek Kopeć, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach pan Robert Wyrazik wraz z pracownikami, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rytwianach pani Dorota Gwizdowska, członkowie Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie, pracownicy Nadleśnictwa Staszów, przedstawiciele związku Strzeleckiego oddział Staszów, przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej, członkowie Stowarzyszenia „Morsy Staszów”, KGW Rytwienianki oraz członkowie Kół Myśliwskich z terenu powiatu Staszowskiego. O oprawę muzyczną tegorocznego Marszu zadbał Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Raróg”. Przed wyruszeniem w drogę wysłuchano krótkiej prelekcji Pawła Staszczaka ze Stowarzyszenia ,,Avito Vivit Honore” na temat ,,Kampanii Mariana Langiewicza na ziemi staszowskiej i świętokrzyskiej” a Paweł Ciepiela ze swoimi kompanami z ,,Chorągwi Ziemi Staszowskiej” zaprezentował uzbrojenie powstańców a błogosławieństwa na drogę udzielił proboszcz wiązownickiej parafii ks. Zbigniew Gajewski.

czytaj dalej na temat: VII Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego

Koncert Kapeli Góralska Hora

Utworzono dnia 10.01.2022

Za nami koncert jednej z najsłynniejszych folk kapeli w Polsce. To było artystyczne wydarzenie zwiastujące dobry początek roku.

W  środowy wieczór 5 stycznia mieliśmy przyjemność wysłuchać pełnego góralskiej ekspresji koncertu  Folk Kapeli Góralska Hora. Górale zaprezentowali piękne polskie kolędy i pastorałki jak również inne utwory góralskie a wszystko to we własnych nastrojowych i żywiołowych aranżacjach...

czytaj dalej na temat: Koncert Kapeli Góralska Hora

Koncert poetycki pn ”Sztandary Niepodległości”

Utworzono dnia 15.12.2021

13 grudnia 2021 roku przypadała 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ogłoszony niezgodnie z konstytucją stan nadzwyczajny zaowocował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Co najmniej kilkadziesiąt osób straciło życie.
Centrum Kultury w Rytwianach od lat podejmuje działania mające na celu upamiętnienie ofiar i upowszechnianie wiedzy o stanie wojennym. W dniu wczorajszym na koncert poetycki pn ”Sztandary Niepodległości” w wykonaniu Artura Gotza zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Rytwian...

czytaj dalej na temat: Koncert poetycki pn ”Sztandary Niepodległości”

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 52

W tym miesiącu: 146

W poprzednim miesiącu: 241

Wszystkich: 70862