Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Koncert kolęd i pastorałek w GCK w Rytwianach

Utworzono dnia 20.12.2016

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. Aby tradycji stało się zadość w piątek 16 grudnia w gościnnych progach Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe w prawdziwie świątecznej atmosferze. Już od progu goście mogli poczuć magię zbliżających się świąt, a to za sprawą pięknej scenografii oraz świątecznych dekoracji.  W atmosferę tego wyjątkowego wieczoru wprowadził wszystkich dyrektor pan Robert Wyrazik, który serdecznie powitał przybyłych gości. Jako pierwsze na scenie wystąpiły solistki z GCK wyśpiewując najpiękniejsze polskie kolędy. Kolejnym punktem programu był występ teatralny dzieci z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rytwianach filia w Szczece. Młodzi aktorzy pod batutą pani Beaty Gołyskiej zaprezentowali przedstawienie pn. „Spóźnione odwiedziny”, za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niezwykle klimatycznym akcentem spotkania był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu dętego z Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach...

czytaj dalej na temat: Koncert kolęd i pastorałek w GCK w Rytwianach

„Mikołajkowe popołudnie”

Utworzono dnia 12.12.2016

„6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostaje.
A kiedy rozda już wszystkie  prezenty, wraca do domu uśmiechnięty.”
 

Mikołajki to święto o głębokiej tradycji - już w XVIII wieku dzieci otrzymywały różne drobiazgi - złocone jabłka czy pierniczki. Dziś Mikołajki obchodzą duzi i mali, drobnymi podarunkami obdarowując swoich bliskich. 6 grudnia zgodnie z coroczną tradycją w naszym Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach  odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przebiegało ono w radosnej i miłej atmosferze. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17.00. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych tańcach i zabawach przy muzyce. Nie zabrakło także zajęć plastycznych, w trakcie których dzieci robiły swojego wymarzonego Świętego Mikołaja.

czytaj dalej na temat: „Mikołajkowe popołudnie”

Trzy cykle szkoleń za nami

Utworzono dnia 29.11.2016

Za nami trzy szkolenia organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Rytwianach, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury DK+ „Zaproś nas do siebie!”

W dniach 6-7 październik odbyło się pierwsze z cyklu trzech szkoleń pn. „Budowanie zespołu”. Szkolenie nastawione było na zdobycie praktycznych umiejętności budowania zespołu i poznania sposobów kreowania atmosfery efektywnej współpracy z grupą. Uczestnicy tworzyli zasady pracy zespołu tj. określali role w zespole poprzez rozwiązywanie testu Belbina, konstruowali i używali komunikatu „Ja”. Kolejne szkolenie pn. „Nowe przestrzenie animacji kulturalnej” odbyło się w dniach 27-28.10.2016r.

czytaj dalej na temat: Trzy cykle szkoleń za nami

Święto Niepodległości w naszej Gminie

Utworzono dnia 16.11.2016

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe. W Polsce obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto to  jest dniem wolnym od pracy i szkoły. Udział w obchodach jest dla każdego Polaka moralnym obowiązkiem oraz hołdem wobec naszych rodaków, którzy przelali krew byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Każdego roku Święto Niepodległości w Gminie Rytwiany jest obchodzone bardzo uroczyście. Świętować zaczęliśmy tradycyjnie - od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Poległych, gdzie pojawiło się sporo mieszkańców dla których 11 listopada jest ważnym dniem.
W takich chwilach mieszkańcy naszej Gminy czują dumę, że są Polakami. Wartę honorową z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości  pod Pomnikiem Poległych wystawili strzelcy z GCK Rytwiany: sierżant Konrad Wyrazik, st. strzelec Natalia Jakubik, strzelec Patrycja Drzazga, strzelec Izabela Kaczmarczyk...

czytaj dalej na temat: Święto Niepodległości w naszej Gminie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 191

W poprzednim tygodniu: 112

W tym miesiącu: 732

W poprzednim miesiącu: 645

Wszystkich: 36067