Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„Mężczyzna prawie idealny” na Dniu Kobiet w Rytwianach

Utworzono dnia 10.03.2017

Kobiety, kobiety, kobiety… pisano o nich wiersze, śpiewano o nich piosenki, pozostają wielką tajemnicą zwłaszcza dla mężczyzn. Warto je wspierać, rozumieć i kochać, bo świat bez ich ciepła i uroku byłby szary i nudny.

Z okazji Święta Kobiet Gminne Centrum Kultury w Rytwianach do tej pory zapraszało na swoją scenę wyjątkową, nietuzinkową kobietę. W tym roku jednak było inaczej,  ku zaskoczeniu wszystkich mieszkanek gwiazdą wieczoru był mężczyzna ale nie byle jaki bo  „mężczyzna prawie idealny” - aktor, wokalista Artur Gotz wraz z zespołem. Artysta promował swój najnowszy album pt. „Mężczyzna prawie idealny” zawierający utwory, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Autorką tekstów jest Agnieszka Chrzanowska a bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Imprezę prowadziła dziennikarka Radia Kielce Pani Grażyna Szlęzak – Wójcik a rozpoczęła się ona od złożenia życzeń wszystkim przedstawicielkom płci pięknej przez Wójta Gminy Rytwiany Pana Grzegorza Forkasiewicza, dyrektora Gminnego Centrum Kultury Pana Roberta Wyrazika...

czytaj dalej na temat: „Mężczyzna prawie idealny” na Dniu Kobiet w Rytwianach

" Żołnierze Wyklęci"-Bóg, Honor, Ojczyzna

Utworzono dnia 09.03.2017

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowił w 2011 r. parlamentw hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

Z tej okazji w całym kraju odbywały się uroczyste apele pamięci, wystawy, msze święte, przemarsze oraz spotkania historyczno-patriotyczne. W Gminie Rytwiany również pamiętano o „niezłomnych bohaterach”. Jak co roku organizatorami tego święta byli Wójt Gminy Rytwiany Pan Grzegorz Forkasiewicz , Gminne Centrum Kultury w Rytwianach ,przewodniczący Rady Gminy Rytwiany Pan Jerzy Gwizdowski oraz nauczyciel ZSO Rytwiany Pan Jacek Więckowski.

czytaj dalej na temat: " Żołnierze Wyklęci"-Bóg, Honor, Ojczyzna

Patronaty honorowe nad III Bieg Śladami "Mnicha" i "Zawieruchy"

Utworzono dnia 27.02.2017

Bardzo miło nam poinformować, że patronat honorowy nad III Biegiem Śladami " Mnicha" i "Zawieruchy" poświęconemu pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w dniu 05.03.2017 w lesie przyklasztornym w Rytwianach objęli:Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek oraz Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

czytaj dalej na temat: Patronaty honorowe nad III Bieg Śladami "Mnicha" i "Zawieruchy"

I Gminny Przegląd Zespołów Ludowych pn." Hej zapusty, zapusty !"

Utworzono dnia 27.02.2017

             Wspaniała atmosfera, piękne barwne stroje oraz występy na wysokim poziomie wszystko to towarzyszyło Pierwszemu Gminnemu Przeglądowi Zespołów Ludowych pn.„Hej zapusty, zapusty!”, który odbył się 23 lutego w tłusty czwartek na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach.
             Wśród zaproszonych i przybyłych gości znaleźli się Wójt Gminy Rytwiany Pan Grzegorz Forkasiewicz, Sekretarz Pani Marianna Stryszowska, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Gwizdowski oraz radni i sołtysi z terenu gminy Rytwiany. Realizacja takiego wydarzenia daje szansę odnalezienia aktywnie działających zespołów ludowych na terenie gminy Rytwiany oraz możliwość ich wspierania i promowania. Warunkiem udziału w przeglądzie było przygotowanie i zaprezentowanie piosenek o tematyce folklorystycznej. Tego zadania podjęły się cztery zespoły: „Sichowianie”, „Rudzianki”, „Muzykalne Samouki” i „Strzegomianki”.

czytaj dalej na temat: I Gminny Przegląd Zespołów Ludowych pn." Hej zapusty, zapusty !"

V Turniej w Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora GCKSiIT w Rytwianach

Utworzono dnia 10.02.2017

Radość, zabawa i wysoka frekwencja – tak można scharakteryzować tegoroczny Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora GCKSiIT w Rytwianach, który odbył się 8 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach . Na sali zgromadziło się 22 miłośników małej białej piłeczki, a sportowym zmaganiom sędziował nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Woś.  Przez kolejne dwie godziny na sali słychać było szum piłeczek pingpongowych, okrzyki zadowolenia, jak również motywujące słowa sędziego. Z całą pewnością można stwierdzić, że wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w zawodach reprezentowali godny, wysoki i wyrównany poziom...

czytaj dalej na temat: V Turniej w Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora GCKSiIT w Rytwianach

III Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego

Utworzono dnia 06.02.2017

„ Co tam marzyć o kochaniu,
O bogdance, o róż rwaniu-
Dla nas nie ma róż,
My- jak ptacy na wędrówce
Dziś tu- jutro na placówce
Może staniem już (….)”

 

        Powstanie styczniowe wybuchło 22 stycznia 1863 w Królestwie Polskim i trwało do jesieni 1864. Było największym polskim powstaniem narodowym i spotkało się z poparciem międzynarodowej opinii publicznej. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek.
        Z tej okazji aby godnie uczcić 154 Rocznicę Obchodów Wybuchu Powstania Styczniowego z inicjatywy Wójta Gminy Rytwiany pana Grzegorza Forkasiewicza oraz Burmistrza Miasta i Gminy Staszów pana Leszka Kopcia w sobotę, 28 stycznia odbył się III Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego. Ponad dwudziestokilometrową wędrówkę rozpoczęto o godz. 9.30 sprzed pałacu „Dzięki” w Wiązownicy Kolonii, gdzie  włodarze powitali przybyłych gości, podziękowali im za obecność oraz życzyli wszystkim piechurom szczęśliwej i bezpiecznej drogi. Nie mogło również zabraknąć grupy rekonstrukcji historycznej pod kierunkiem pana Pawła Ciepieli. Członkowie ubrani w stroje powstańców pokrótce przybliżyli zebranym historię potyczek stoczonych na ziemi staszowskiej, po czym  uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. kan. Wiesław Opiat proboszcz parafii w Wiązownicy Kolonii.

czytaj dalej na temat: III Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 38

W poprzednim tygodniu: 194

W tym miesiącu: 629

W poprzednim miesiącu: 750

Wszystkich: 37606