Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie Opłatkowe w GCK

Utworzono dnia 24.12.2013
Czcionka:

Spotkanie Opłatkowe w GCK

 

Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny, przesycony głęboką symboliką okres, który w naszej pamięci przywołuje wspomnienia pełne ciepła, emanujące atmosferą radości i miłości. To czas spotkań z bliskimi, podziękowań i składania życzeń. Jak co roku tradycyjnie w progach Gminnego Centrum Kultury spotkaliśmy się znów by spędzić ten czas wspólnie w gronie mieszkańców Gminy Rytwiany. W niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia podczas Spotkania Opłatkowego, które odbyło się 20 grudnia wprowadził wszystkich zgromadzonych dyrektor pan Robert Wyrazik, przynosząc na salę „Światełko Betlejemskie”, które za sprawą harcerzy z 16 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej od popołudnia rozświetlało cały budynek GCK.  Po odpaleniu stroików świątecznych, które dekorowały stół na dobre zagościł u nas świąteczny klimat. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele władz, sołtysi, radni, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy Gminy. Na przybyłych gości czekały na stole tradycyjne potrawy wigilijne – pierogi z kapustą i grzybami, smażona ryba, racuchy, a na estradzie bogaty program artystyczny, specjalnie przygotowany na tę okazję. Po złożeniu życzeń świąteczno – noworocznych przez pana Wójta Grzegorza Forkasiewicza przyszedł czas na występy młodzieży. Dziewczynki z grupy teatralno – kinowej „Twister” przedstawiły  Jasełka pt. „Rodzinne Święta”, za które zebrały gromkie brawa. Nie mniej ciepło zostały przyjęte zespoły muzyczne oraz solistki, które wyśpiewały i zagrały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Uroczystą i podniosłą oprawę duchową zapewnił ksiądz Proboszcz Marek Sikora. Wspólna modlitwa wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Wszyscy połamali się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim zdrowia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku, następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy.

Spotkanie przy wigilijnym stole było okazją, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

 Wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce instytucji oraz wszystkich osób wspierających, którzy brali udział w przygotowaniach spotkania opłatkowego: Maria Budzińska – prezes zarządu „Modar”, Wacław Szczoczarz – Gospodarstwo Rybackie Rytwiany , Ryszard Noga – prezes OSK Kłoda, ks. proboszcz Marek Sikora, stowarzyszenie „LGR Świętokrzyski Karp”, Jan Godzwon – prezes stowarzyszenia „Nasze Rytwiany”, Stowarzyszenie Strzegomskie oraz wszystkim tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas tego szczególnego wieczoru.

   A. Woś

Spotkanie Opłatkowe w GCK

Utworzono dnia 25.03.2014, 13:24

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny