Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie z GCK

Utworzono dnia 28.02.2018
Czcionka:

Zakończył się beztroski czas ferii i odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych w GCK w Rytwianach nie brakowało. Każdy kto odwiedził nasze progi mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego i spędzić swój wolny czas w sposób atrakcyjny.  Ferie zimowe w Gminnym Centrum Kultury rozpoczęliśmy od warsztatów kulinarnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały swój ulubiony deser – gofry. Przepyszne wypieki w towarzystwie najróżniejszych dodatków, znikały w błyskawicznym tempie. "Artystyczne dusze" mogły wykazać się podczas zajęć plastycznych. Swoje umiejętności manualne uczestnicy zajęć  ujawniły wykonując własnoręcznie prace plastyczne. Niczym nie ograniczona wyobraźnia i zdolne ręce dzieci wyczarowały cuda i cudeńka.

         Dzieci poprzez projekcję bajek podróżowały po baśniowych krainach gdzie spotykały bohaterów znanych i lubianych. Kolejne zajęcia  zdecydowanie należały do miłośników gier. Gry na konsoli PS3 były nie lada wyzwaniem lecz także dobrą zabawą, rozwijającą sprawność ruchową i spostrzegawczość. Ciekawym punktem na liście atrakcji była również wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja Dworska" znajdująca się koło Małogoszcza. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych pn: "Śnieżne zabawy”. Właściciel Zagrody pan Grzegorz Szymański przygotował wiele atrakcji dla swoich gości. Było tropienie zwierząt, szukanie skarbu dworskiego, nauka prawidłowego karmienia zwierząt, robienie karmników ekologicznych, oraz pieczenie kiełbasek na ognisku.  Kolejną atrakcją tym razem dla wielbicieli spotu był VI Turniej Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach.  Na sali zgromadzili  się  miłośnicy małej białej piłeczki, a sportowym zmaganiom sędziował nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Woś. Trzeba przyznać, że poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Na zwycięzców czekały medale oraz trofeum, o które toczyła się rywalizacja – puchar Dyrektora. Zwycięzcami turnieju zostali: 

I miejsce: Kacper Szewczyk

II miejsce: Jakub Kaczmarski

III miejsce: Piotr Bąk

         Wszystko co dobre szybko się kończy... ferie zimowe niestety też. W ostatni dzień ferii przygotowaliśmy dla dzieci niespodziankę - przepyszny tort. Dzieciaki miały świetną zabawę podczas dekoracji oraz degustacji swojego słodkiego dzieła.

Podczas ferii zimowych nikt nie mógł narzekać na nudę co było widać po zadowolonych minach uczestników a moc przeżyć i wspomnień na długo pozostanie w ich  pamięci .

Anna Woś

Ferie w GCK

Utworzono dnia 28.02.2018, 12:29

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 187

W poprzednim tygodniu: 422

W tym miesiącu: 765

W poprzednim miesiącu: 538

Wszystkich: 52308