Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs muzyczny "Jaka to kolęda?"

Utworzono dnia 07.01.2020
Czcionka:

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji świąt Bożego Narodzenia. Kolędowanie zbliża ludzi, buduje więzi, daje poczucie bliskości. W piątkowe popołudnie 3 stycznia wypełniona po brzegi sala Gminnego Centrum Kultury, przez kilka godzin rozbrzmiewała właśnie dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym dniu znaleźli się: Wójt Gminy Rytwiany pan Grzegorz  Forkasiewicz, przewodniczący Rady Gminy pan Jerzy Gwizdowski, radni, sołtysi, przedstawiciele stowarzyszeń, oraz uczestnicy konkursu wraz ze swoimi rodzinami.
            Tego dnia wspólne kolędowanie przebiegało w nieco innej odsłonie, po raz pierwszy został zorganizowany konkurs „Jaka to kolęda?”, który poprowadził dyrektor GCK pan Robert Wyrazik.  Spotkanie miało formułę podobną do znanego programu telewizyjnego: "Jaka to melodia?". W konkursie wzięli udział przedstawiciele branży muzycznej, na co dzień osoby zaprzyjaźnione z naszą instytucją: pani Beata Chodurek, pan Andrzej Stawiński i pan Wacław Gogola. Ich zadaniem było rozpoznać po kilku dźwiękach tytuł kolędy, prezentowanej przez pianistę Kamila Kondka. Liczyła się zatem doskonała znajomość kolęd, dobry słuch i szybki refleks. Każda odgadnięta kolęda, pastorałka prezentowana była w całości przez zespoły wokalne „Rudzianki”, „Strzegomianki”, „Święcicanki”, „Sichowianie”, zespół młodzieżowy „Dęciaki”, zespół muzyczny z GCK, solistów z sekcji wokalnej z GCK oraz duetu pani Doroty i Gustawa Kozłowskich. Zwieńczeniem wieczoru były życzenia noworoczne złożone wszystkim przez Wójta Gminy Rytwiany pana Grzegorza Forkasiewicza oraz Przewodniczącego Rady Gminy pana Jerzego Gwizdowskiego.        

Konkurs „Jaka to kolęda” okazał się niezwykłym widowiskiem artystyczno –muzycznym, które na długo zapadnie w pamięci wszystkim zgromadzonym, a tradycja wspólnego kolędowania okazuje się być ciągle pielęgnowana. Szerokie grono zadowolonej publiczności, uśmiechy i życzliwość  to dla Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach znakomity początek roku. 

Anna Woś

 

Konkurs muzyczny "Jaka to kolęda?"

Utworzono dnia 07.01.2020, 11:33

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 114

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 350

Wszystkich: 64818