Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Patriotyczna Majówka w Rytwianach

Utworzono dnia 07.05.2018
Czcionka:

Pogodna aura, wiosenne promienie słońca oraz … doskonałe humory – oto co towarzyszyło nam podczas tegorocznego majowego weekendu.

Radosne świętowanie rozpoczęliśmy już 2 maja od zorganizowania Biało - Czerwonego Rajdu Rowerowego po gminie Rytwiany z okazji Święta Flagi. Punktualnie o godzinie 9.00 wyruszyliśmy w dwudziesto siedmio kilometrową trasę wiodącą przez spokojne, ale jakże piękne zakątki naszej gminy. Zadbaliśmy, aby każdy uczestnik udekorował swój rower w narodowe barwy. Mamy nadzieję, że Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi, na stałe zagości w kalendarzu naszych imprez.

W czwartek 3 maja 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja tradycyjnie rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Poległych.
W uroczystościach wzięli  udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy Rytwiany na czele z Wójtem Panem Grzegorzem Forkasiewiczem oraz Przedwodniczącym Rady Gminy Rytwiany Panem Jerzym Gwizdowskim, strzelcy, którzy wystawili wartę honorową, poczty sztandarowe uczniów ze szkół z terenu Gminy Rytwiany, przedstawiciele Stowarzyszenia „Nasze Rytwiany” oraz rady sołeckiej Rytwiany. Następnie w uroczystym pochodzie wszyscy udali się do kościoła parafialnego p.w. Maksymiliana Marii Kolbego w Rytwianach, gdzie pod przewodnictwem ks. proboszcza Leszka Pitucha została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny.

O godz. 17.00 w malowniczej scenerii parku przy ruinach zamku rozpoczął się „Piknik Patriotyczny z Sąsiadem”. Majowe popołudnie uatrakcyjniły występy dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach artystycznych z dziedziny muzyki i tańca. Na scenie zaprezentowali się także młodzi i utalentowani uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Rytwian: Julia Zawada, Natalia Dorosińska, Anna Jastrząb oraz Weronika Puszczało. Odbył się również koncert w wykonaniu Marii Magdziarz z akompaniamentem Kamila Kondka. Na zakończenie Wójt Gminy Rytwiany pan Grzegorz Forkasiewicz oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach podziękowali wszystkim zgromadzonym za przybycie i wspólne świętowanie. Na najmłodszych uczestników "majówki"  tradycyjnie czekały atrakcje w postaci zagadek muzycznych, konkursów, kolorowych balonów.

To był naprawdę udany dzień. Piękna aura oraz wspaniałe humory towarzyszyły mieszkańcom, którzy przybyli i zaszczycili nas swoją obecnością.

 

Anna Woś

Patriotyczna Majówka w Rytwianach

Utworzono dnia 07.05.2018, 15:06

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 107

W poprzednim tygodniu: 129

W tym miesiącu: 414

W poprzednim miesiącu: 1155

Wszystkich: 53112