Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Promocja książki Dariusza Kaliny "Gmina Rytwiany Dziedzictwo Kulturowe"

Utworzono dnia 21.11.2017
Czcionka:

„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło.

I zwyczaje. I święta Rodzinne. I dom, który się wspomina.

Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu.”

                                     

                                         Antoine de Saint- Exupery

                      „List do zakładnika”, Warszawa 1977    

           

            Takim cytatem rozpoczyna się wstęp do książki Dariusza Kaliny „Gmina Rytwiany Dziedzictwo Kulturowe”, której promocja odbyła się 15 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach. Był to niezwykły wieczór, tak niezwykły jak jego bohater czyli wspomniany już pan Dariusz Kalina. Spotkanie promocyjne rozpoczął muzyczny występ Kamila Kondka, który stanowił idealną oprawę całego wydarzenia.

         Po muzycznym akcencie głos zabrał dyrektor Gminnego Centrum Kultury pan Robert Wyrazik witając wszystkich przybyłych gości. W sposób szczególny jednak powitał autora książki. Pan Dariusz  podzielił się refleksją na temat jej powstania oraz w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o historii Ziemi Rytwiańskiej. Jak wspomniał książka nie wyczerpuje tematu  dziedzictwa kulturowego, stanowi dopiero pierwszy krok na drodze do opracowania w przyszłości pełnej monografii Gminy Rytwiany. Wielkie słowa uznania za współpracę skierował do  obecnego podczas spotkania Wójta Gminy Rytwiany Pana Grzegorza Forkasiewicza. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele księgarni, bibliotek oraz mieszkańcy, których szczególnie interesuje historia naszej Gminy.  Publikacja została bardzo ciepło przyjęta przez wszystkich  zaproszonych gości. Na zakończenie nastąpił moment, na który wiele osób czekało, czyli możliwość zakupu książki ze specjalną dedykacją autora. Zainteresowanie tym wydarzeniem świadczy, że mieszkańcy Gminy Rytwiany cenią sobie zarówno literaturę jak i historię składającą się na wspólną lokalną tożsamość.

         Mamy nadzieję, iż niniejsza publikacja będzie cennym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych historią regionu. Większość egzemplarzy została sprzedana, te które zostały można nabyć w Gminnym Centrum Kultury. Zapraszamy do zakupu i życzymy miłej lektury.

Kamila Jaguś

 

Promocja książki Dariusza Kaliny "Gmina Rytwiany Dziedzictwo Kulturowe"

Utworzono dnia 21.11.2017, 11:41

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 109

W poprzednim tygodniu: 145

W tym miesiącu: 384

W poprzednim miesiącu: 580

Wszystkich: 49935