Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Stawiamy na rozwój i edukację” - pracowity rok 2018

Utworzono dnia 20.04.2018
Czcionka:

Rok 2018 będzie dla naszego Centrum Kultury niesłychanie ważnym ale przede wszystkim bardzo pracowitym rokiem, gdyż jesteśmy w trakcie realizacji wielu ważnych dla nas projektów.

         Na początku roku dowiedzieliśmy się, że nasza instytucja znalazła się na liście rankingowej instytucji, które otrzymały dotację w ramach naboru grantowego nr 1/2017/G dotyczącego Przedsięwzięcia nr 1.2.3 Kultywowanie dziedzictwa kulturowego regionu. Celem grantu będzie wspieranie działalności wspomagającej rozwój i aktywizację lokalną oraz kultywowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu.  Zorganizujemy wspólnie z naszą społecznością ciekawe warsztaty, imprezę pn. „Festiwal Kultury Rytwiańskiej” oraz konferencję podsumowującą „Tradycja to My”.

         Od marca bieżącego roku prężnie działa w naszej instytucji młodzież, która bierze czynny udział w zadaniach, na które udało nam się pozyskać pieniądze z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt „Art Przystanek” realizowany w ramach programu Równać Szanse rozkręca się
w najlepsze. Młodzi próbują swoich sił malując obrazy, które później będą zdobiły nasze gminne przystanki. Natomiast „DRR – Drużyna Rytwiańskich Reporterów szukając inspiracji, przekopuje się przez interesujące, ważne wydarzenia, by móc z nich nakręcić ciekawe materiały filmowe, które ukażą się później na kanale youtube oraz fb.

         Dużo niespodzianek, czekało na nas również tuż przed świętami wielkanocnymi…., czyżby króliczek wielkanocny coś namieszał? :) Po otrzymaniu „laurki” od kierownika programu Równać Szanse, iż nasza instytucja wyróżnia się na tle pozostałych w naszym regionie, zaprosił nas do aplikowania o zorganizowanie w naszej miejscowości Fora Lokalnego dla miejscowej społeczności dotyczącej problemów i potrzeb młodzieży. I drodzy Państwo, udało się, 8 października 2018 w Gminnym Centrum Kultury w gronie specjalistów porozmawiamy „Otwarcie dla młodych”. Będzie to niezwykle interesujące spotkanie, na które zaprosimy instytucje wspierające i wspólnie zastanowimy się  jak zaktywizować do działań naszą lokalną młodzież. Na kolejną niespodziankę nie trzeba było długo czekać, bo już kolejnego dnia dowiedzieliśmy się, iż znaleźliśmy się w złotej dwudziestce instytucji kultury z całej Polski, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji programu „Zaproś nas do siebie 2018!”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Zatem przed nami kilka miesięcy wypełnionych wizytami studyjnymi, konsultacjami i szkoleniami! Jesteśmy zwarci i gotowi, by uczyć się od najlepszych.

Oprócz tego co już wiemy :), czyli, że równolegle realizujemy pięć wniosków, to z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie kolejnych. W kolejce mamy jeszcze pięć nieocenionych projektów, trzy w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego oraz w Muzeum Historii Polski. Głównym celem tych projektów jest szerokie włączanie mieszkańców naszej gminy w świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna. Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy świętować i uda nam się pozyskać kolejne pieniążki, na potrzeby naszej społeczności. Choć wszystko przed nami, to liczymy na Państwa zaangażowanie i wspieranie nas w „naszych - wspólnych” działaniach.

         Wszystko co dzieje się w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach jest dla Państwa, zachęcamy zatem do śledzenia naszej strony internetowej www.gckrytwiany.pl, gdzie zamieszczamy aktualne informacje dotyczące naszych działań, zajęć cyklicznych oraz wydarzeń, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Mamy świadomość, że nie wszystkie oczekiwania społeczeństwa udaje nam się spełnić, nie wszystkie potrzeby kulturalne zaspokoić. Staramy się jednak w miarę posiadanych środków i możliwości realizować sugestie i propozycje płynące od społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że rok 2018 będzie rokiem owocnej pracy kulturalnej na rzecz środowiska lokalnego i promowania naszej gminy.

 

                                                                           Anna Woś

„Stawiamy na rozwój i edukację” - pracowity rok 2018

Utworzono dnia 20.04.2018, 12:22

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 107

W poprzednim tygodniu: 129

W tym miesiącu: 414

W poprzednim miesiącu: 1155

Wszystkich: 53112