Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Święto Runa Leśnego 2017

Utworzono dnia 01.08.2017
Czcionka:

„Święto Runa Leśnego” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w cykl imprez organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach stając się tym samym jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych. Festyn letni w Strzegomiu cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od wielu lat, podobnie było i w tym roku. Tegoroczne obchody „Święta Runa Leśnego” odbyły się w ostatni weekend lipca. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby mieszkańcom Strzegomia, Strzegomka oraz wszystkim przybyłym gościom z gminy Rytwiany i okolic zapewnić bogaty i interesujący program artystyczny.

W sobotni wieczór, pierwszego dnia imprezy, tłumy rozbawionej młodzieży do późnych godzin bawił zespół „Faster”. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Świętokrzyski pani Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego pan Adam Jarubas, Starosta Powiatowy w Staszowie pan Michał Skotnicki  oraz Wójt Gminy Rytwiany pan Grzegorz Forkasiewicz. Natomiast patronat medialny sprawowali:  Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia, Radio Kielce oraz radio Leliwa.

Niedzielnie świętowanie zaczęło się o godzinie 15.00 muzyką na dobry początek. Natomiast o godzinie 17.00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie imprezy. W tym roku poprzedził je przemarsz barwnego korowodu złożonego z dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzegomiu.  Następnie pani Grażyna Szlęzak- Wójcik wraz z  dyrektorem GCKSiIT w Rytwianach panem Robertem Wyrazikiem powitali przybyłych gości i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Głos zabrał również Wójt Gminy Rytwiany pan Grzegorz Forkasiewicz oraz zaproszeni goście: poseł na Sejm PR Andrzej Kryj, doradca wojewody Marcin Piętak, zastępca prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach pan Zbigniew Rękas  Komendant Powiatowy PSP w Staszowie pan Rafał Gajewicz, Starosta Staszowski pan Michał Skotnicki, Przewodniczący Rady Gminy pan Jerzy Gwizdowski oraz radny Artur Dzieciuch. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne, między innymi wystąpiły: dzieci z zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzegomiu, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sichowie Dużym oraz duet Julia Zapart z akompaniamentem Kamila Kondka. Imprezę uświetnił również występ zespołu rockowego „Chastity” . Wspaniałe występy na scenie głównej to nie wszystkie atrakcje, które czekały na naszych gości.

Moc wrażeń dostarczył zgromadzonym również pokaz strażacki, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Staszowa przedstawili działania ratowników podczas wypadku komunikacyjnego  w ramach symulowanej ewakuacji poszkodowanego z wraku samochodu.  Żeby tradycji stało się zadość  jednym
z najważniejszych punktów programu był konkurs przeciągania liny pomiędzy drużynami ze Strzegomia i Strzegomka. Po emocjonującej walce nastąpiło wręczenie pucharu przechodniego zwycięskiej drużynie ze Strzegomka. Gwiazdą wieczoru był zespół disco – polo „Diadem” znany z takich hitów, jak "Samoloty", "Klaun", "Dawaj maleńka" czy "Zakochałem się w tobie". Trio z zespołu porwało publikę, która doskonale znała wszystkie śpiewane przez nich piosenki. Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzili znani Dj- e Viper i Max Kolankov. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację festynu.

Szczególe podziękowania kierujemy na ręce sponsorów :

 • Piekarnia „ ALMA” Marek Chyla z Turska Wielkiego,
 • Delikatesy „Centrum” Małgorzata i Paweł Rogalowie,
 • Firma „Publima” Paweł Grys,
 • Stacja kontroli pojazdów TRUCKER Grzegorz i Urszula Stondzik

 

Wyrazy wdzięczności kierujemy również na ręce instytucji oraz wszystkich osób wspierających, którzy brali czynny udział w przygotowaniach oraz prowadzeniu festynu:

 • OSP Strzegom,
 • Gminny Zakład Komunalny w Rytwianach,
 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Strzegomiu,
 • Publiczna szkoła Podstawowa w Sichowie Dużym,
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie,
 • Komenda Powiatowa Policji w Staszowie,
 • Stowarzyszenie Strzegomskie,
 • Nadleśnictwo Staszów,
 • KRUS, ARiMR

 

 

Anna Woś

 

Święto Runa Leśnego 2017

Utworzono dnia 01.08.2017, 13:02

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 99

W poprzednim tygodniu: 124

W tym miesiącu: 366

W poprzednim miesiącu: 623

Wszystkich: 47587