Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Gminne Dożynki 2017

Utworzono dnia 22.08.2017

Tegoroczne Dożynki Gminne 2017, które odbywać się miały na stadionie sportowym w Rytwianach  z powodu niesprzyjającej aury zostały odwołane.  Z podjęciem tej decyzji organizatorzy zwlekali do ostatniej chwili, licząc iż nieustannie padający deszcz odejdzie w zapomnienie. Jednak pomimo fatalnych warunków atmosferycznych, aby trud włożony przez sołectwa, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich – które przygotowały tak piękne wieńce dożynkowe i tak wyśmienite potrawy regionalne nie poszedł na marne, obchody zostały przeniesione do remizy strażackiej w Rytwianach.  

Tradycyjnie obchody święta plonów  rozpoczęły się Mszą Św. Dziękczynną w Kościele Parafialnym w Rytwianach. Po nabożeństwie i poświęceniu wieńców przyszedł czas na wybór tego najpiękniejszego. W tym roku w konkursie wzięło udział 7 sołectw: Sołectwo Szczeka, Sołectwo Rytwiany wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Rytwiany”, KGW Sichów Mały, Sołectwo Kłoda, KGW Tuklęcz, Stowarzyszenie „Przyjazna Ruda” i Stowarzyszenie Strzegomskie.  Komisja konkursowa w składzie: Adam Radosz, Benedykt Kozieł i Anna Woś mieli nie lada wyczyn wybrać tę najpiękniejszą koronę dożynkową. Komisja po długich obradach oraz  ocenie i prezentacji wieńcy postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Sołectwo Rytwiany wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Rytwiany”  

II miejscem - Stowarzyszenie „Przyjazna Ruda”

III miejsce - Sołectwo Szczeka...

 

 

 

czytaj dalej na temat: Gminne Dożynki 2017

Święto Runa Leśnego 2017

Utworzono dnia 01.08.2017

„Święto Runa Leśnego” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w cykl imprez organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach stając się tym samym jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych. Festyn letni w Strzegomiu cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od wielu lat, podobnie było i w tym roku. Tegoroczne obchody „Święta Runa Leśnego” odbyły się w ostatni weekend lipca. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby mieszkańcom Strzegomia, Strzegomka oraz wszystkim przybyłym gościom z gminy Rytwiany i okolic zapewnić bogaty i interesujący program artystyczny.

W sobotni wieczór, pierwszego dnia imprezy, tłumy rozbawionej młodzieży do późnych godzin bawił zespół „Faster”. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Świętokrzyski pani Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego pan Adam Jarubas, Starosta Powiatowy w Staszowie pan Michał Skotnicki  oraz Wójt Gminy Rytwiany pan Grzegorz Forkasiewicz. Natomiast patronat medialny sprawowali:  Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia, Radio Kielce oraz radio Leliwa.

czytaj dalej na temat: Święto Runa Leśnego 2017

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 298

W poprzednim tygodniu: 250

W tym miesiącu: 702

W poprzednim miesiącu: 559

Wszystkich: 42831