Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie Wielkanocne w GCK

Utworzono dnia 10.04.2017

Kolorowo, tłumnie i świątecznie było w Niedzielę Palmową w Gminie Rytwiany. Gminne Centrum Kultury po raz kolejny zaprosiło mieszkańców na Spotkanie Wielkanocne podczas którego odbyła się szósta edycja konkursu pn. „Palma Wielkanocna 2017r.” Pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, iż  z roku na rok zainteresowanie konkursem rośnie, o czym świadczy coraz większa liczba zgłoszeń. W tym roku mogliśmy podziwiać aż 22 palmy. 

Na wstępie wszystkich przybyłych gości uroczyście przywitał dyrektor GCKSiIT Robert Wyrazik i zaprosił do wysłuchania programu artystycznego. Na scenie zaprezentowała się sekcja instrumentalna z Gminnego Centrum Kultury oraz odbył się koncert Julii Zapart z akompaniamentem Kamila Kondka. Duet wykonał dwie autorskie kompozycje do słów Mirosława Pardeli oraz utwory z płyty „Schowani w drzewach” Benedykta Kozieła. Jednak najważniejszym  punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu pn. „Palma Wielkanocna 2017”.  W konkursie wzięły udział  palmy wykonane przez: stowarzyszenia, KGW, sołectwa, szkoły i przedszkola z terenu gminy Rytwiany, bibliotekę - filia Sichów Duży oraz osoby prywatne. Trzeba przyznać, że wszystkie palmy były naprawdę imponujące a publiczność miała nie lada wyzwanie wybrać tę najpiękniejszą. Po dokładnym przeliczeniu głosów udało się wyłonić zwycięzców. Najpiękniejszą palmę wykonało KGW Sichów Mały, drugie miejsce zajęła palma wykonana przez dzieci ze świetlicy szkolnej z ZSO Rytwiany. Trzecie miejsce natomiast zdobyło stowarzyszenie „Wspólna Szczeka”...

 

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie Wielkanocne w GCK

„Mężczyzna prawie idealny” na Dniu Kobiet w Rytwianach

Utworzono dnia 10.03.2017

Kobiety, kobiety, kobiety… pisano o nich wiersze, śpiewano o nich piosenki, pozostają wielką tajemnicą zwłaszcza dla mężczyzn. Warto je wspierać, rozumieć i kochać, bo świat bez ich ciepła i uroku byłby szary i nudny.

Z okazji Święta Kobiet Gminne Centrum Kultury w Rytwianach do tej pory zapraszało na swoją scenę wyjątkową, nietuzinkową kobietę. W tym roku jednak było inaczej,  ku zaskoczeniu wszystkich mieszkanek gwiazdą wieczoru był mężczyzna ale nie byle jaki bo  „mężczyzna prawie idealny” - aktor, wokalista Artur Gotz wraz z zespołem. Artysta promował swój najnowszy album pt. „Mężczyzna prawie idealny” zawierający utwory, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Autorką tekstów jest Agnieszka Chrzanowska a bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Imprezę prowadziła dziennikarka Radia Kielce Pani Grażyna Szlęzak – Wójcik a rozpoczęła się ona od złożenia życzeń wszystkim przedstawicielkom płci pięknej przez Wójta Gminy Rytwiany Pana Grzegorza Forkasiewicza, dyrektora Gminnego Centrum Kultury Pana Roberta Wyrazika...

czytaj dalej na temat: „Mężczyzna prawie idealny” na Dniu Kobiet w Rytwianach

" Żołnierze Wyklęci"-Bóg, Honor, Ojczyzna

Utworzono dnia 09.03.2017

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowił w 2011 r. parlamentw hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

Z tej okazji w całym kraju odbywały się uroczyste apele pamięci, wystawy, msze święte, przemarsze oraz spotkania historyczno-patriotyczne. W Gminie Rytwiany również pamiętano o „niezłomnych bohaterach”. Jak co roku organizatorami tego święta byli Wójt Gminy Rytwiany Pan Grzegorz Forkasiewicz , Gminne Centrum Kultury w Rytwianach ,przewodniczący Rady Gminy Rytwiany Pan Jerzy Gwizdowski oraz nauczyciel ZSO Rytwiany Pan Jacek Więckowski.

czytaj dalej na temat: " Żołnierze Wyklęci"-Bóg, Honor, Ojczyzna

Patronaty honorowe nad III Bieg Śladami "Mnicha" i "Zawieruchy"

Utworzono dnia 27.02.2017

Bardzo miło nam poinformować, że patronat honorowy nad III Biegiem Śladami " Mnicha" i "Zawieruchy" poświęconemu pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w dniu 05.03.2017 w lesie przyklasztornym w Rytwianach objęli:Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek oraz Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

czytaj dalej na temat: Patronaty honorowe nad III Bieg Śladami "Mnicha" i "Zawieruchy"

I Gminny Przegląd Zespołów Ludowych pn." Hej zapusty, zapusty !"

Utworzono dnia 27.02.2017

             Wspaniała atmosfera, piękne barwne stroje oraz występy na wysokim poziomie wszystko to towarzyszyło Pierwszemu Gminnemu Przeglądowi Zespołów Ludowych pn.„Hej zapusty, zapusty!”, który odbył się 23 lutego w tłusty czwartek na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach.
             Wśród zaproszonych i przybyłych gości znaleźli się Wójt Gminy Rytwiany Pan Grzegorz Forkasiewicz, Sekretarz Pani Marianna Stryszowska, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Gwizdowski oraz radni i sołtysi z terenu gminy Rytwiany. Realizacja takiego wydarzenia daje szansę odnalezienia aktywnie działających zespołów ludowych na terenie gminy Rytwiany oraz możliwość ich wspierania i promowania. Warunkiem udziału w przeglądzie było przygotowanie i zaprezentowanie piosenek o tematyce folklorystycznej. Tego zadania podjęły się cztery zespoły: „Sichowianie”, „Rudzianki”, „Muzykalne Samouki” i „Strzegomianki”.

czytaj dalej na temat: I Gminny Przegląd Zespołów Ludowych pn." Hej zapusty, zapusty !"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 96

W poprzednim tygodniu: 195

W tym miesiącu: 552

W poprzednim miesiącu: 1400

Wszystkich: 39754