Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„Wielkie granie… w pomaganie” – 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Utworzono dnia 16.01.2018

Niedziela 14 stycznia była zapewne jedną z najgorętszych tej zimy. Stało się to za sprawą kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra grała pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Głównymi organizatorami rytwiańskiego sztabu byli: Paweł Jastrząb i Jerzy Gwizdowski, którym składamy serdeczne podziękowania za włożoną pracę oraz wielkie serce z jakim co roku przygotowują każdy finał. Sztab rozpoczął gorączkową pracę już od samego rana. Wolontariusze kwestowali na terenie całej gminy licząc na szczodrość mieszkańców oraz ich dobre serce. Tradycyjnie już za datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozdawali nie tylko znane już na całym świecie małe, czerwone serduszka, ale również wielki ładunek radości i wdzięczności.

            Od godz. 15.00 sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach tętniła  "orkiestrowym graniem". Jako pierwsze zaprezentowały się solistki z ZSO Rytwiany, które przygotowała pani Małgorzata Kopacz. Dziewczęta: Natalia Dorosińska, Aleksandra Pakaszewska, Julia Zawada, Anna Jastrząb oraz Wiktoria Moździerz zaprezentowały znane kolędy, które pięknie komponowały się z tym „świątecznym” dniem. Następnie swój czas na scenie miał zespół „Dęciaki”, który przygotowany przez instruktora pana Andrzeja Stawińskiego zaprezentował się w dwóch odsłonach świątecznej i ludowej. Kolejnym punktem programu był występ Marii Magdziarz oraz Kamila Kondka. Piękny głos wokalistki oraz profesjonalny akompaniament połączony z odpowiednim nagłośnieniem i  oświetleniem sprawiły, że występ oglądało się i słuchało z zapartym tchem...

           

          

czytaj dalej na temat: „Wielkie granie… w pomaganie” – 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Przegląd Kolęd i Pastorałek” już za nami…

Utworzono dnia 08.01.2018

Mimo, że Święta i Nowy Rok już za nami, to w powietrzu nadal czuć tę wspaniałą świąteczną atmosferę, która towarzyszyła mam podczas „Przeglądu Kolęd i Pastorałek” , który odbył się 5 stycznia na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach. W piątkowe popołudnie, wypełniona po brzegi sala, przez kilka godzin rozbrzmiewała dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.  Wśród zaproszonych  gości , którzy zaszczycili nas swoją obecnością  znaleźli się: Wójt Gminy Rytwiany Pan Grzegorz  Forkasiewicz, Sekretarz Pani Marianna Stryszowska, przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Gwizdowski, przedstawiciele stowarzyszeń, oraz uczestnicy przeglądu wraz ze swoimi rodzinami. Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się 18 wykonawców reprezentowanych przez: uczniów ze Szkoły Podstawowej z Rytwian, Strzegomia i Sichowa Dużego, zespoły wokalne: „Sichowianie”, „Rudzianki” „Strzegomianki” a także zespół instrumentalny „Dęciaki” z Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach...

czytaj dalej na temat: „Przegląd Kolęd i Pastorałek” już za nami…

Wyniki Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2017

Utworzono dnia 12.12.2017

Miło nam poinformować, że wnioski złożone przez Gminne Centrum Kultury w Rytwianach oraz Stowarzyszenie Inkubator Kultury w Regionalnym Konkursie Grantowym Równać Szanse 2017 otrzymały dofinansowanie.
Od nowego roku ruszamy z realizacją dwóch projektów "Art Przystanki" oraz " DRR- Drużyna Rytwiańskich Reporterów". Zapraszamy do udziału w działaniach.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 91

W tym miesiącu: 271

W poprzednim miesiącu: 1005

Wszystkich: 45505