Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wspomnienia z wakacji z GCK w Rytwianach

Utworzono dnia 08.09.2017

Wakacje są jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów w życiu każdego ucznia. Zasłużony wypoczynek zapewnić można sobie nie tylko wyjazdem na kolonie czy obozy.  Wie o tym doskonale Gminne Centrum Kultury w Rytwianach, które po raz kolejny zorganizowało aktywne zajęcia wakacyjne dedykowane dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy. Program zajęć zaplanowany był w dniach od 03 lipca do 31 sierpnia a idea prosta  - miało być  ciekawie, różnorodnie i aktywnie. Właśnie dlatego w każdy dzień odbywały się zupełnie inne zajęcia. Programowi towarzyszyły liczne gry i zabawy, projekcje bajek i filmów oraz warsztaty rozwijające umiejętności dzieci. Szczególnym powodzeniem cieszyły się warsztaty kulinarne z pieczenia pizzy i smażenia smacznych naleśników z owocami. Okazało się, że nasi mali kucharze uwielbiają gotować i wychodzi im to doskonale...

czytaj dalej na temat: Wspomnienia z wakacji z GCK w Rytwianach

Gminne Dożynki 2017

Utworzono dnia 22.08.2017

Tegoroczne Dożynki Gminne 2017, które odbywać się miały na stadionie sportowym w Rytwianach  z powodu niesprzyjającej aury zostały odwołane.  Z podjęciem tej decyzji organizatorzy zwlekali do ostatniej chwili, licząc iż nieustannie padający deszcz odejdzie w zapomnienie. Jednak pomimo fatalnych warunków atmosferycznych, aby trud włożony przez sołectwa, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich – które przygotowały tak piękne wieńce dożynkowe i tak wyśmienite potrawy regionalne nie poszedł na marne, obchody zostały przeniesione do remizy strażackiej w Rytwianach.  

Tradycyjnie obchody święta plonów  rozpoczęły się Mszą Św. Dziękczynną w Kościele Parafialnym w Rytwianach. Po nabożeństwie i poświęceniu wieńców przyszedł czas na wybór tego najpiękniejszego. W tym roku w konkursie wzięło udział 7 sołectw: Sołectwo Szczeka, Sołectwo Rytwiany wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Rytwiany”, KGW Sichów Mały, Sołectwo Kłoda, KGW Tuklęcz, Stowarzyszenie „Przyjazna Ruda” i Stowarzyszenie Strzegomskie.  Komisja konkursowa w składzie: Adam Radosz, Benedykt Kozieł i Anna Woś mieli nie lada wyczyn wybrać tę najpiękniejszą koronę dożynkową. Komisja po długich obradach oraz  ocenie i prezentacji wieńcy postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Sołectwo Rytwiany wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Rytwiany”  

II miejscem - Stowarzyszenie „Przyjazna Ruda”

III miejsce - Sołectwo Szczeka...

 

 

 

czytaj dalej na temat: Gminne Dożynki 2017

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 225

W poprzednim tygodniu: 177

W tym miesiącu: 473

W poprzednim miesiącu: 715

Wszystkich: 41208