Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Patriotyczna Majówka w Rytwianach

Utworzono dnia 07.05.2018

Pogodna aura, wiosenne promienie słońca oraz … doskonałe humory – oto co towarzyszyło nam podczas tegorocznego majowego weekendu.

Radosne świętowanie rozpoczęliśmy już 2 maja od zorganizowania Biało - Czerwonego Rajdu Rowerowego po gminie Rytwiany z okazji Święta Flagi. Punktualnie o godzinie 9.00 wyruszyliśmy w dwudziesto siedmio kilometrową trasę wiodącą przez spokojne, ale jakże piękne zakątki naszej gminy. Zadbaliśmy, aby każdy uczestnik udekorował swój rower w narodowe barwy. Mamy nadzieję, że Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi, na stałe zagości w kalendarzu naszych imprez.

W czwartek 3 maja 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja tradycyjnie rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Poległych.
W uroczystościach wzięli  udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy Rytwiany na czele z Wójtem Panem Grzegorzem Forkasiewiczem oraz Przedwodniczącym Rady Gminy Rytwiany Panem Jerzym Gwizdowskim, strzelcy, którzy wystawili wartę honorową, poczty sztandarowe uczniów ze szkół z terenu Gminy Rytwiany, przedstawiciele Stowarzyszenia „Nasze Rytwiany” oraz rady sołeckiej Rytwiany. Następnie w uroczystym pochodzie wszyscy udali się do kościoła parafialnego p.w. Maksymiliana Marii Kolbego w Rytwianach, gdzie pod przewodnictwem ks. proboszcza Leszka Pitucha została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny....

 

czytaj dalej na temat: Patriotyczna Majówka w Rytwianach

„Stawiamy na rozwój i edukację” - pracowity rok 2018

Utworzono dnia 20.04.2018

Rok 2018 będzie dla naszego Centrum Kultury niesłychanie ważnym ale przede wszystkim bardzo pracowitym rokiem, gdyż jesteśmy w trakcie realizacji wielu ważnych dla nas projektów.

         Na początku roku dowiedzieliśmy się, że nasza instytucja znalazła się na liście rankingowej instytucji, które otrzymały dotację w ramach naboru grantowego nr 1/2017/G dotyczącego Przedsięwzięcia nr 1.2.3 Kultywowanie dziedzictwa kulturowego regionu. Celem grantu będzie wspieranie działalności wspomagającej rozwój i aktywizację lokalną oraz kultywowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu.  Zorganizujemy wspólnie z naszą społecznością ciekawe warsztaty, imprezę pn. „Festiwal Kultury Rytwiańskiej” oraz konferencję podsumowującą „Tradycja to My”.

         Od marca bieżącego roku prężnie działa w naszej instytucji młodzież, która bierze czynny udział w zadaniach, na które udało nam się pozyskać pieniądze z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt „Art Przystanek” realizowany w ramach programu Równać Szanse rozkręca się
w najlepsze. Młodzi próbują swoich sił malując obrazy, które później będą zdobiły nasze gminne przystanki. Natomiast „DRR – Drużyna Rytwiańskich Reporterów szukając inspiracji, przekopuje się przez interesujące, ważne wydarzenia, by móc z nich nakręcić ciekawe materiały filmowe, które ukażą się później na kanale youtube oraz fb....

      

czytaj dalej na temat: „Stawiamy na rozwój i edukację” - pracowity rok 2018

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 54

W poprzednim tygodniu: 177

W tym miesiącu: 373

W poprzednim miesiącu: 1109

Wszystkich: 49344